Zátarasy

Zátarasy

Lehká verze zátarasů - malé:

Pro potřeby policie a bezpečnostních složek byla vyvinuta na základě předešlých typů tzv. policejní verze o výšce 75 cm a celkové váze jen 40 kg. Tento osten se dá bez problémů převážet policejními vozy. Jeho předností je rychlá manipulovatelnost a vysoká účinnost zastavení vozidla

Lehká verze zátarasů - velké:

Dalším novým modelem vyvinutým a vyráběným firmou VOP Dolní Bousov je nový celokovový zatarasovací prvek stejné konstrukce, ale jehož celková váha je 150 kg. Jeho využití je vhodné pro rychlé vytváření uzávěr na silnicích, při ochraně budov a staveb státní důležitosti, strategických objektů a letišť v případě ohrožení státu.

Protitankové betonové zátarasy:

Nové železobetonové prvky pro zřizování zátarasů zařazené do výzbroje AČR pod názvem „Osten“splňují všechny soudobé požadavky na zabezpečení obrany vojsk. Je to především vysoká zatarasovací účinnost a jednoduchá ruční manipulace bez požadavků na mechanizační prostředky, přestože celková váha sestaveného ostnu je 378 kg. Univerzální stavebnicová konstrukce nového železobetonového prvku umožňuje vytvoření nepřeberného množství různých kombinací zátarasů podle konkrétního požadavku a předpokládaného použití.